top of page
  • Nazolabial çizgi burundan dudak kenarına doğru uzanan, doğuştan itibaren var olan bir yapıdır. Yaşlanma sürecinde yüzün aşağı ve öne doğru yer değiştirmesi ile beraber bu çizgi derinleşir. Yüzde yorgun bir ifadenin oluşmasına sebep olur. Hastaları en çok rahatsız eden durumların başında gelen bu derinleşmenin tedavisi oldukça büyük önem arz eder. Yüzün yeniden yukarı kalkması bu çizginin derinliğini büyük ölçüde toparlayacaktır. Dolayısıyla tek başına yapılacak nazolabial dolgu işlemi kısıtlı fayda sağlayacaktır. Bu dolguyu elmacık ve orta yüz dolgusuyla kombine etmek doğru sonuç almamızı sağlayacaktır. Çok nadir hasta grubunda tek başına nazolabial dolgu uygulaması yapılabilir.

  • Her estetik işlemde olduğu gibi bu alanın aşırı olarak düzeltilmesi, yüzdeki simetrik uyumu bozarak yüzün öne doğru büyümesine neden olur.

  • İşlem için hyaluronik asit içeren dolgular hastanın cilt yapısına ve nazolabial çizginin derinliğine göre ince veya kalın olarak tercih edilmekte, profesyonel ellerde uygulanan dolgu yerleştirme teknikleri ile 10-15 dakika içerisinde işlem tamamlanmakta ve hasta açısından konforlu bir işlem olarak ifade edilmektedir. Hasta işlem sonrası hızlı bir şekilde günlük hayatına dönebilmektedir.

  • Instagram
bottom of page