top of page
  • Çene bölgesi kadında ve erkekte farklılık göstermektedir. Kadında oval görünümlü, yumuşak ve hacimli bir çene, canlı ve uyumlu bir yüz görünümü için oldukça önemlidir. Erkekte ise daha köşeli, belirgin ve keskin hatlara sahip bir çene olması oldukça önemlidir. Doğuştan veya yaşlanmayla beraber meydana gelen bir takım değişiklikler bu görüntünün ortadan kaybolmasına neden olabilir. Yaşlanma ile beraber cilt ve yanak yağ dokuları sarkar, çene altındaki doygunluk kaybolur. Ve çene altı doku ile olan açı değişir. Her iki mariaonette çizgilerinin ve çene altının doldurulması, çenek kemiğinin öne doğru şekillenmesini ve daha güzel bir görünüm oluşmasını sağlar.

  • Çene ucu, dudağı aşağı çeken kasların etkisi altındadır. Bu kasların kasılması ile çene derisi yüzeyinde düzgün olmayan görüntü ortaya çıkar. Bu kaslara botoks yapmak dolgunun etkisini maksimuma çıkaracak ve orada oluşan çakıl taşı görünümünün ortadan kaybolmasına yol açacaktır. Sonuç olarak çene dolgusunu botoks ile kombine etmek çok daha güzel sonuç almamızı sağlayacaktır.

  • Dolgu işlemi, cilt temizliği ve dezenfeksiyonu yapılarak anestezi uygulanmasının ardından 10-15 dakika içinde tamamlanmaktadır. Ağrısız ve konforlu bir işlemdir. Hasta işlem sonrası günlük hayatına hızlıca dönebilmektedir.

bottom of page